Advertisement
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Kwi   Wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Granica możliwości produkcyjnych

    Społeczeństwa nie mogą mieć wszystkiego, czego chcą. Są one ograniczone przez dostępne zasoby i techniki. Jako przykład przyjmijmy wydatki na obronę.Poszczególne kraje zawsze musiały decydować, jaką ilość swych ograniczonych zasobów przeznaczyć na przemysł zbrojeniowy, a jaką na inne dziedziny (takie jak nowe fabryki lub edukacja). …Read More »
  • Granice kryzysu

    Proces szerzenia się kryzysu ma swoje granice. Produkcja nie może przecież spaść do zera. Tą absolutną granicą jest fizjologiczna bariera odżywiania; społeczeństwo nie może skazać się na samozagładę. Rodziny bezrobotnych czy nisko zarabiających będą wyzbywały się wszystkiego, nawet obrączek ślubnych, by uchronić się przed głodem. …Read More »
  • Gospodarka polska po roku 1989

    W 1989 r., po pierwszych wolnych wyborach, tuż po obaleniu władz komunistycznych w Polsce, ministrem finansów został Leszek Balcerowicz. Zaproponował on szereg zmian, które miały na celu naprawę sytuacji polskiej gospodarki. Owocem tych działań było wprowadzenie pod koniec tego samego roku szeregu ustaw m.in: zasady …Read More »

Jak korzystnie kupić euro?

Chociaż konieczność wymiany złotówek na euro wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wyjazdami za granicę w celach turystycznych, istnieje mnóstwo innych sytuacji, kiedy konieczna będzie wizyta w kantorze. Wśród nich wymienić można chociażby prowadzenie własnej działalności gospodarczej i wynikającej z tego współpracy z zagranicznymi kontrahentami, z którymi trzeba rozliczyć się w euro. Chociaż wizyta w kantorze wydaje się być najłatwiejszym z dostępnych rozwiązań, warto uwzględnić także inne możliwości, jak np. internetową giełdę wymiany walut.

Kantory online to platformy umożliwiające zarejestrowanym użytkownikom dokonywanie transakcji pomiędzy sobą. Brak pośredników sprawia, że to rozwiązanie jest znacznie bardziej korzystne niż zdecydowanie się na wymianę waluty w tradycyjnym kantorze. Chociaż do każdej transakcji naliczane są prowizje, stanowią one ułamek procentowy środków poddawanych operacjom finansowym. Platformy internetowe tego typu mają jeszcze jedną zaletę – użytkownicy sami ustalają po jakim kursie chcą kupić lub sprzedać waluty, co pozwala na osiągnięcie oczekiwanych zysków. Oczywiście należy w tym przypadku zachować zdrowy rozsądek – proponowana cena powinna uwzględniać aktualny średni kurs walut, co można sprawdzić m. in. na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Rejestracja na platformie pozwalającej kupować i sprzedawać waluty obce to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących transakcji na korzystnych warunkach. Tego typu strony internetowe zawierają szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych operacji finansowych krok po kroku, dzięki czemu każdy z pewnością poradzi sobie z wymianą walut za ich pośrednictwem.

Comments are closed.