Advertisement
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Kwi   Wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Rozwoj przedsiębiorstw

    Warto wskazać na fakt, że obecnie w naszym kraju przezywamy wszechstronny rozwój różnego rodzaju przedsiębiorstw. Okazuje się bowiem, że obok przedsiębiorstw, które upadają, jest bardzo wiele różnego rodzaju przedsiębiorstw, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Warto tu przy okazji wskazać na fakt, że rozwój ten nie …Read More »
  • Przewodnictwo państwa

    Pod kierownictwem państwa gospodarki rynkowe Europy Zachodniej i Ameryki Północnej rozkwitały w okresie 30 lat po II wojnie światowej. Telata to okres bezprecedensowego wzrostu gospodarczego i prosperity. Około 1980 r. nastąpił kolejny zwrot, kiedy to konserwatywne rządy w wielu krajach zaczęły obniżać podatki i rozluźniać …Read More »
  • Rozmiary produkcji niższe od rozmiarów sprzedaży

    Po burzy kryzysowej, kiedy to „walił się świat”, w fazie depresji roz­miary produkcji są niższe od rozmiarów sprzedaży. Różnicą wypełniają nadmierne zapasy, będące efektem nadwyżki produkcji nad efektywnym popytem, co bezpośrednio doprowadziło do kryzysu. Dlatego kryzysy są często nazywane kryzysami nadprodukcji; jest to oczywiście nadproduk­cja …Read More »

Jak korzystnie kupić euro?

Chociaż konieczność wymiany złotówek na euro wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wyjazdami za granicę w celach turystycznych, istnieje mnóstwo innych sytuacji, kiedy konieczna będzie wizyta w kantorze. Wśród nich wymienić można chociażby prowadzenie własnej działalności gospodarczej i wynikającej z tego współpracy z zagranicznymi kontrahentami, z którymi trzeba rozliczyć się w euro. Chociaż wizyta w kantorze wydaje się być najłatwiejszym z dostępnych rozwiązań, warto uwzględnić także inne możliwości, jak np. internetową giełdę wymiany walut.

Kantory online to platformy umożliwiające zarejestrowanym użytkownikom dokonywanie transakcji pomiędzy sobą. Brak pośredników sprawia, że to rozwiązanie jest znacznie bardziej korzystne niż zdecydowanie się na wymianę waluty w tradycyjnym kantorze. Chociaż do każdej transakcji naliczane są prowizje, stanowią one ułamek procentowy środków poddawanych operacjom finansowym. Platformy internetowe tego typu mają jeszcze jedną zaletę – użytkownicy sami ustalają po jakim kursie chcą kupić lub sprzedać waluty, co pozwala na osiągnięcie oczekiwanych zysków. Oczywiście należy w tym przypadku zachować zdrowy rozsądek – proponowana cena powinna uwzględniać aktualny średni kurs walut, co można sprawdzić m. in. na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Rejestracja na platformie pozwalającej kupować i sprzedawać waluty obce to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących transakcji na korzystnych warunkach. Tego typu strony internetowe zawierają szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych operacji finansowych krok po kroku, dzięki czemu każdy z pewnością poradzi sobie z wymianą walut za ich pośrednictwem.

Comments are closed.