Advertisement
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Gru   Maj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Produkcja w Galicji

    W Galicji wzrostowi produkcji przemysłowej sprzyjały dwa czynniki: wzmożony napływ kapitałów austriackich oraz polityka gospodarcza władz państwowych. Na terytorium słabo rozwiniętego gospodarczo zaboru, o dużych nadwyżkach ludności, istniały korzystne warunki do lokaty kapitałów, które kierowano przede wszystkim do przedsiębiorstw większych, wykorzystując pośrednictwo banków galicyjskich. Z …Read More »
  • Rozmiary produkcji niższe od rozmiarów sprzedaży

    Po burzy kryzysowej, kiedy to „walił się świat”, w fazie depresji roz­miary produkcji są niższe od rozmiarów sprzedaży. Różnicą wypełniają nadmierne zapasy, będące efektem nadwyżki produkcji nad efektywnym popytem, co bezpośrednio doprowadziło do kryzysu. Dlatego kryzysy są często nazywane kryzysami nadprodukcji; jest to oczywiście nadproduk­cja …Read More »
  • Jak nauczyć się sposobu myślenia milionerów?

Speedtest – jak sprawdzić szybkość sieci

Wielu dostawców internetu chce zarobić jak najwięcej. Z jednej strony nie ma się co dziwić, ponieważ z założenia każde przedsiębiorstwo nastawione jest na zysk, jednakże z drugiej strony ważne jest to, aby większy zysk nie był osiągany kosztem klientów.

Firmy internetowe często przyciągają nowych klientów bardzo korzystną ofertą niesamowicie szybkiego internetu. Wiele osób z niej korzysta, bo kto nie chciałby płacić mniej? Pytanie wydaje się retoryczne – każdy! Jednakże, gdy ktoś się bliżej przyjrzy takiej ofercie, to dostrzeże, że jest ona tak atrakcyjna tylko przez pierwsze miesiące. Potem, jeśli zdecydujemy się na wykonanie speedtestu, to zaobserwujemy to, że nasz internet jest dużo wolniejszy niż na samym początku. Niestety, tak działa wolny rynek, jednakże nie ma co się smucić, ponieważ często nawet wolniejszy internet jest na tyle szybki, że bez problemu możemy z niego korzystać i czerpać z tego radość. Jednakże są osoby, którym niższa przepustowość łącza nie wystarczy. Po wykonaniu speedtestu dochodzą do wniosku, że potrzebują więcej. Co wtedy?

W takiej sytuacji warto udać się do przedsiębiorcy, który od wielu lat zajmuje się montażem i sprzedawaniem dostępu do szerokopasmowego internetu. Taki sprzedawca bez problemu zrozumie potrzeby każdego klienta i zaproponuje nam ofertę, która spełni nasze oczekiwania. Wtedy, po wykonaniu speedtestu – np. na stronie http://speedtest.inea.pl/ – na naszej twarzy pojawi się szeroki uśmiech z okazji szybkiego łącza internetowego w naszym domu.

Comments are closed.