Advertisement
Lipiec 2015
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Opłacalność posiadania inwestycji ubezpieczeniowych

    Posiadanie inwestycji ubezpieczeniowych wydaje się być bardzo opłacalnym sposobem lokowania posiadanych przez kogoś pieniędzy, ponieważ pozwala ono na ubezpieczenie wybranych przez klienta banku sfer jego życia prywatnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie na wypadek śmierci Ubezpieczającego.Read More »
  • Granica możliwości produkcyjnych

    Społeczeństwa nie mogą mieć wszystkiego, czego chcą. Są one ograniczone przez dostępne zasoby i techniki. Jako przykład przyjmijmy wydatki na obronę.Poszczególne kraje zawsze musiały decydować, jaką ilość swych ograniczonych zasobów przeznaczyć na przemysł zbrojeniowy, a jaką na inne dziedziny (takie jak nowe fabryki lub edukacja). …Read More »
  • Równowaga rynkowa

    W każdej chwili niektórzy kupują, a inni sprzedają; firmy wymyślają nowe produkty, a rządy uchwalają i wprowadzają nowe przepisy, odpowiednio zmieniając stare; zagraniczne przedsiębiorstwa zakładają fabryki w Ameryce, a firmy amerykańskie sprzedają swoje produkty za granicą. Jednak w środku tego całego zamieszania rynki bezustannie rozwiązują …Read More »

Ile można dostać zwrotu kosztów pogrzebu?

nagrobek-podwojnyNie każdy ma tyle pieniędzy, by zapłacić za cały pogrzeb, a później jeszcze za pomnik. Dlatego istnieje coś takiego w Polsce jak zasiłek pogrzebowy, który jest przyznawany przez ZUS. Od roku 2011 wynosi on 4 tysiące złotych i zazwyczaj wystarcza na same koszty pogrzebu, na nagrobek może nam zabraknąć. Jeśli policzymy księdza, grabarzy, zakład pogrzebowy, ubrania dla zmarłego, dewocjonalia, kwiaty, znicze, nawet orkiestrę, to 4 tysiące to zdecydowanie za mało, by za to wszystko zapłacić. Na szczęście jest to jednak jakieś odciążenie finansowe – szczególnie dla osób, które ledwo wiążą koniec z końcem i nie miałyby za co zapłacić kosztów pogrzebu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdemu taki zasiłek pogrzebowy przysługuje. Wręcz przeciwnie. Przysługuje on osobom, które mają rentę, emeryturę, emeryturę pomostową lub które zmarły w czasie pobierania zasiłku chorobowego. Przysługuje on również rodzinie tej osoby. Dokładna lista osób, którym przysługuje taki zasiłek pogrzebowy znajduje się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli zmarły był ubezpieczony, przysługuje mu zasiłek pogrzebowy.
Warto również sprawdzić, kto kwalifikuje się jako rodzina osoby z rentą, emeryturą czy ubezpieczeniem, bo stąd wynikają czasem pewne nieścisłości. W razie problemów zawsze można skontaktować się z ZUS lub zakładem pogrzebowym czy kamieniarskim (http://nagrobki-granitex.pl/) i zapytać o szczegóły przyznawania zasiłku na pogrzeb, przedstawić całą sytuację zmarłego i przekonać się, czy taki zasiłek pogrzebowy mu przysługuje. Najczęściej odpowiedź jest pozytywna.

Comments are closed.