Advertisement
Lipiec 2015
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Czy umowy śmieciowe to coś złego

    Umowy śmieciowe mają to do siebie, że pracodawca nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. Bardzo często wygląda to, więc tak, że w razie nieszczęśliwego wypadku, czy też nawet śmierci poprzez pracy winna jest tylko ta osoba, która pracowała co sprawia, że mamy do czynienia z …Read More »
  • Pomoc dla przedsiębiorstw

    Warto wskazać na fakt, że obecnie w naszym kraju pojawiają się różnego rodzaju formy, które mają za zadanie wspierać nasz rodzinny przemysł i polską przedsiębiorczość. Okazuje się bowiem, że nasze państwo niezbyt dobrze dba o takie działania w naszym kraju, dlatego wielu naszych rodaków posiłkuje …Read More »
  • Opłacalność posiadania inwestycji ubezpieczeniowych

    Posiadanie inwestycji ubezpieczeniowych wydaje się być bardzo opłacalnym sposobem lokowania posiadanych przez kogoś pieniędzy, ponieważ pozwala ono na ubezpieczenie wybranych przez klienta banku sfer jego życia prywatnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie na wypadek śmierci Ubezpieczającego.Read More »

Ile można dostać zwrotu kosztów pogrzebu?

nagrobek-podwojnyNie każdy ma tyle pieniędzy, by zapłacić za cały pogrzeb, a później jeszcze za pomnik. Dlatego istnieje coś takiego w Polsce jak zasiłek pogrzebowy, który jest przyznawany przez ZUS. Od roku 2011 wynosi on 4 tysiące złotych i zazwyczaj wystarcza na same koszty pogrzebu, na nagrobek może nam zabraknąć. Jeśli policzymy księdza, grabarzy, zakład pogrzebowy, ubrania dla zmarłego, dewocjonalia, kwiaty, znicze, nawet orkiestrę, to 4 tysiące to zdecydowanie za mało, by za to wszystko zapłacić. Na szczęście jest to jednak jakieś odciążenie finansowe – szczególnie dla osób, które ledwo wiążą koniec z końcem i nie miałyby za co zapłacić kosztów pogrzebu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdemu taki zasiłek pogrzebowy przysługuje. Wręcz przeciwnie. Przysługuje on osobom, które mają rentę, emeryturę, emeryturę pomostową lub które zmarły w czasie pobierania zasiłku chorobowego. Przysługuje on również rodzinie tej osoby. Dokładna lista osób, którym przysługuje taki zasiłek pogrzebowy znajduje się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli zmarły był ubezpieczony, przysługuje mu zasiłek pogrzebowy.
Warto również sprawdzić, kto kwalifikuje się jako rodzina osoby z rentą, emeryturą czy ubezpieczeniem, bo stąd wynikają czasem pewne nieścisłości. W razie problemów zawsze można skontaktować się z ZUS lub zakładem pogrzebowym czy kamieniarskim (http://nagrobki-granitex.pl/) i zapytać o szczegóły przyznawania zasiłku na pogrzeb, przedstawić całą sytuację zmarłego i przekonać się, czy taki zasiłek pogrzebowy mu przysługuje. Najczęściej odpowiedź jest pozytywna.

Comments are closed.