Advertisement
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Kapitał w zaborze pruskim

    Kapitały własne wszystkich banków polskich w zaborze pruskim wynosiły w 1914 r. 21 min marek, czyli tyle, ile posiadał przeciętnie jeden prowincjonalny bank niemiecki. Spośród instytucji polskich największe znaczenie (choć nie największe kapitały; pod tym względem przodował Bank Przemysłowców w Poznaniu, sp. z o.o.) miał …Read More »
  • Kryzys opieki zdrowotnej

    Kryzys opieki zdrowotnej w latach osiemdziesiątych XX w. pokazuje, jak działa rynek pracy. W tym dziesięcioleciu wzrost w sektorze ochrony zdrowia doprowadził do ogromnej ekspansji zajęć związanych z pielęgnacją chorych, przy zdecydowanie zbyt małej liczbie wykwalifikowanych pielęg­niarek. Szpitale oferowały wszelkiego rodzaju dodatki do poborów -dofinansowanie …Read More »
  • Gospodarka polska po roku 1989

    W 1989 r., po pierwszych wolnych wyborach, tuż po obaleniu władz komunistycznych w Polsce, ministrem finansów został Leszek Balcerowicz. Zaproponował on szereg zmian, które miały na celu naprawę sytuacji polskiej gospodarki. Owocem tych działań było wprowadzenie pod koniec tego samego roku szeregu ustaw m.in: zasady …Read More »

Coraz więcej praktyków decyduje się na wykładanie na uczelniach

Wykłady akademickie kojarzą się przede wszystkim z teoretyzowaniem. I rzeczywiście, wiele jest przedmiotów, które mają wymiar wyłącznie teoretyczny. Jako jednak, że system edukacyjny zmienia się, i to bardzo diametralnie, coraz większy nacisk kładziony jest również na wszelkiego typu umiejętności praktyczne. Warto zatem podkreślić, że coraz więcej osób, które zajmuje się czymś praktycznym decyduje się na to, by prowadzić wykłady akademickie. Co to wnosi i gdzie można szukać takich właśnie ofert? Oto kilka szczegółów.

Przede wszystkim, podkreślić należy, że na wykłady akademickie decydują się praktycy z bardzo wielu dziedzin. Dlatego też, możemy na nie liczyć zarówno na kierunkach humanistycznych – ot, choćby tych językowych, dziennikarskich, czy też związanych z reklamą i public relations, jak i na kierunkach bardziej ścisłych – na przykład w zakresie informatyki, grafiki komputerowej, a także wszelkich studiów inżynierskich, jak to ma miejsce w http://www.zpsb.pl. Reasumując zatem, każdy znajdzie ofertę odpowiednią do swoich potrzeb w tym właśnie zakresie.
A co takie wykłady dają studentom? Przede wszystkim – bardziej praktyczną i bliższą realiom perspektywę spojrzenia na świat. Często bowiem bywa tak, że kończąc studia, tkwimy w świecie teorii, które nie są w ogóle podparte praktyką. To jednak można zmienić, jeśli tylko właśnie będziemy mogli uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach o bardziej praktycznym wymiarze. Na szczęście, tych do wyboru jest coraz więcej. Dlatego też, warto poszukać studiów na uczelni, która oferuje tego typu rozwiązania podczas nauki.

Comments are closed.