Advertisement
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Opłacalność posiadania inwestycji ubezpieczeniowych

    Posiadanie inwestycji ubezpieczeniowych wydaje się być bardzo opłacalnym sposobem lokowania posiadanych przez kogoś pieniędzy, ponieważ pozwala ono na ubezpieczenie wybranych przez klienta banku sfer jego życia prywatnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie na wypadek śmierci Ubezpieczającego.Read More »
  • Mechanizm funkcjonowania kapitalizmu

    Mechanizm funkcjonowania kapitalizmu monopolistycznego działał paraliżująco na podstawowe czynniki wzrostu gospodarczego, stając się w istocie mechanizmem stagnacji gospodarczej. Jednakże w pierwszym okresie stadium kapitalizmu monopolistycznego tendencje stagnacyjne nie stały się dominujące. Jak pamiętamy z poprzedniego rozdziału, początek XX wieku cechowały duże zmiany w siłach wytwórczych, …Read More »
  • Produkcja w Galicji

    W Galicji wzrostowi produkcji przemysłowej sprzyjały dwa czynniki: wzmożony napływ kapitałów austriackich oraz polityka gospodarcza władz państwowych. Na terytorium słabo rozwiniętego gospodarczo zaboru, o dużych nadwyżkach ludności, istniały korzystne warunki do lokaty kapitałów, które kierowano przede wszystkim do przedsiębiorstw większych, wykorzystując pośrednictwo banków galicyjskich. Z …Read More »

Coraz więcej praktyków decyduje się na wykładanie na uczelniach

Wykłady akademickie kojarzą się przede wszystkim z teoretyzowaniem. I rzeczywiście, wiele jest przedmiotów, które mają wymiar wyłącznie teoretyczny. Jako jednak, że system edukacyjny zmienia się, i to bardzo diametralnie, coraz większy nacisk kładziony jest również na wszelkiego typu umiejętności praktyczne. Warto zatem podkreślić, że coraz więcej osób, które zajmuje się czymś praktycznym decyduje się na to, by prowadzić wykłady akademickie. Co to wnosi i gdzie można szukać takich właśnie ofert? Oto kilka szczegółów.

Przede wszystkim, podkreślić należy, że na wykłady akademickie decydują się praktycy z bardzo wielu dziedzin. Dlatego też, możemy na nie liczyć zarówno na kierunkach humanistycznych – ot, choćby tych językowych, dziennikarskich, czy też związanych z reklamą i public relations, jak i na kierunkach bardziej ścisłych – na przykład w zakresie informatyki, grafiki komputerowej, a także wszelkich studiów inżynierskich, jak to ma miejsce w http://www.zpsb.pl. Reasumując zatem, każdy znajdzie ofertę odpowiednią do swoich potrzeb w tym właśnie zakresie.
A co takie wykłady dają studentom? Przede wszystkim – bardziej praktyczną i bliższą realiom perspektywę spojrzenia na świat. Często bowiem bywa tak, że kończąc studia, tkwimy w świecie teorii, które nie są w ogóle podparte praktyką. To jednak można zmienić, jeśli tylko właśnie będziemy mogli uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach o bardziej praktycznym wymiarze. Na szczęście, tych do wyboru jest coraz więcej. Dlatego też, warto poszukać studiów na uczelni, która oferuje tego typu rozwiązania podczas nauki.

Comments are closed.