Advertisement
Maj 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Kapitalizm a socjalizm?

    Główna sprzecznością współczesnego świata stała się sprzeczność między kapitalizmem i socjalizmem; jej podstawowym wyrazem jest walka kapitalizmu z socjalizmem, której różnorodne formy usiłują zapobiec rozszerzaniu i umacnianiu się socjalizmu. Areną bezpośredniej walki kapitalizmu z socjalizmem stają się także kraje Trzeciego Świata; kapitalizm usiłuje zapobiec ewolucji …Read More »
  • Rozwój działalności gospodarczej w Polsce

    Warto wskazać na fakt, że obecnie coraz częściej w naszym kraju nasi rodacy zajmują się prowadzeniem działalności gospodarczej. Wskazać tu bowiem trzeba na fakt, że coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zakładanie własnej działalności gospodarczej. Większość bowiem z nas upatruje znaczące korzyści w prowadzeniu …Read More »
  • Rozmiary produkcji niższe od rozmiarów sprzedaży

    Po burzy kryzysowej, kiedy to „walił się świat”, w fazie depresji roz­miary produkcji są niższe od rozmiarów sprzedaży. Różnicą wypełniają nadmierne zapasy, będące efektem nadwyżki produkcji nad efektywnym popytem, co bezpośrednio doprowadziło do kryzysu. Dlatego kryzysy są często nazywane kryzysami nadprodukcji; jest to oczywiście nadproduk­cja …Read More »

Coraz więcej praktyków decyduje się na wykładanie na uczelniach

Wykłady akademickie kojarzą się przede wszystkim z teoretyzowaniem. I rzeczywiście, wiele jest przedmiotów, które mają wymiar wyłącznie teoretyczny. Jako jednak, że system edukacyjny zmienia się, i to bardzo diametralnie, coraz większy nacisk kładziony jest również na wszelkiego typu umiejętności praktyczne. Warto zatem podkreślić, że coraz więcej osób, które zajmuje się czymś praktycznym decyduje się na to, by prowadzić wykłady akademickie. Co to wnosi i gdzie można szukać takich właśnie ofert? Oto kilka szczegółów.

Przede wszystkim, podkreślić należy, że na wykłady akademickie decydują się praktycy z bardzo wielu dziedzin. Dlatego też, możemy na nie liczyć zarówno na kierunkach humanistycznych – ot, choćby tych językowych, dziennikarskich, czy też związanych z reklamą i public relations, jak i na kierunkach bardziej ścisłych – na przykład w zakresie informatyki, grafiki komputerowej, a także wszelkich studiów inżynierskich, jak to ma miejsce w http://www.zpsb.pl. Reasumując zatem, każdy znajdzie ofertę odpowiednią do swoich potrzeb w tym właśnie zakresie.
A co takie wykłady dają studentom? Przede wszystkim – bardziej praktyczną i bliższą realiom perspektywę spojrzenia na świat. Często bowiem bywa tak, że kończąc studia, tkwimy w świecie teorii, które nie są w ogóle podparte praktyką. To jednak można zmienić, jeśli tylko właśnie będziemy mogli uczestniczyć w wykładach oraz ćwiczeniach o bardziej praktycznym wymiarze. Na szczęście, tych do wyboru jest coraz więcej. Dlatego też, warto poszukać studiów na uczelni, która oferuje tego typu rozwiązania podczas nauki.

Comments are closed.