Advertisement
Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Dobry HR-owiec na celowniku

    Praca w dziale HR to praca z ludźmi, która staje się coraz ważniejsza we współczesnych przedsiębiorstwach. Działy HR mają różne obowiązki w zależności od wielu firmy, w której taki działa funkcjonuje. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów zajmujących się zasobami ludzkimi.Read More »
  • Przewodnictwo państwa

    Pod kierownictwem państwa gospodarki rynkowe Europy Zachodniej i Ameryki Północnej rozkwitały w okresie 30 lat po II wojnie światowej. Telata to okres bezprecedensowego wzrostu gospodarczego i prosperity. Około 1980 r. nastąpił kolejny zwrot, kiedy to konserwatywne rządy w wielu krajach zaczęły obniżać podatki i rozluźniać …Read More »
  • Kryzys opieki zdrowotnej

    Kryzys opieki zdrowotnej w latach osiemdziesiątych XX w. pokazuje, jak działa rynek pracy. W tym dziesięcioleciu wzrost w sektorze ochrony zdrowia doprowadził do ogromnej ekspansji zajęć związanych z pielęgnacją chorych, przy zdecydowanie zbyt małej liczbie wykwalifikowanych pielęg­niarek. Szpitale oferowały wszelkiego rodzaju dodatki do poborów -dofinansowanie …Read More »

Kredyt sposobem na rozwój działalności

Wielu młodych ludzi chce rozwijać się i zakładać własną firmę. Prywatny biznes wiąże się jednak z wielkimi kosztami, ponieważ potrzebne są pieniądze na lokal, zakup towarów, zakup wyposażenia czy wypłaty dla pracowników. Wielu młodych przedsiębiorców zapomina jednak o tym, co skutkuje dramatycznym poszukiwaniem gotówki. W tym momencie, każdy zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu. Czy jest to dobry pomysł? Kredyt jest dobrą koncepcją, jeśli jesteśmy pewni, że będziemy mieli go z czego spłacić. Jeżeli natomiast nie jesteśmy zupełnie przekonani, to powinniśmy wstrzymać się z decyzją. Przede wszystkim, kredyt wiąże się z pewnymi opłatami. Za każdym razem, gdy chcemy go zaciągnąć musimy zapłacić jakieś pieniądze za samo skorzystanie z kredytu. Opłatami, na które także powinniśmy się nastawić są odsetki. Przy braniu kredytu, bank ustala wysokość oprocentowania, jakie będziemy musieli dopłacać przy każdej racie, zgodnie z harmonogramem kredytowym. Gdybyśmy oddawali jedynie sumę, którą pożyczyliśmy, to udzielanie pożyczek zupełnie nie opłacałoby się bankowi. Widać więc, jak bardzo trudno znaleźć kredyt odpowiadający naszym potrzebom. Warto zauważyć, że aby bank udzielił kredytu, to musimy spełniać określone warunki. Przede wszystkim, powinniśmy posiadać polskie obywatelstwo. Drugim wymogiem są stałe źródła dochodów, które bank musi sprawdzić dla pewności. Dodatkowym atutem byłby wiarygodny poręczyciel, który zobowiązałby się do spłacenia naszej pożyczki w jakichś nieprzewidzianych okolicznościach.

Comments are closed.