Advertisement
Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Skąd środki na rozbudowe taboru

    Wskazać trzeba na fakt, że obecnie w naszym kraju przezywamy dynamiczny rozwój gospodarczy. Okazuje się bowiem, że obok przedsiębiorstw, które upadają, jest bardzo wiele przedsiębiorstw, które się rozwijają. Zauważyć jednak trzeba fakt, że rozwój ten nie jest wywołany wspaniałą działalnością naszego państwa. Poglądowa bowiem obserwacja …Read More »
  • Dobry HR-owiec na celowniku

    Praca w dziale HR to praca z ludźmi, która staje się coraz ważniejsza we współczesnych przedsiębiorstwach. Działy HR mają różne obowiązki w zależności od wielu firmy, w której taki działa funkcjonuje. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów zajmujących się zasobami ludzkimi.Read More »
  • Ile można dostać zwrotu kosztów pogrzebu?

    Nie każdy ma tyle pieniędzy, by zapłacić za cały pogrzeb, a później jeszcze za pomnik. Dlatego istnieje coś takiego w Polsce jak zasiłek pogrzebowy, który jest przyznawany przez ZUS. Od roku 2011 wynosi on 4 tysiące złotych i zazwyczaj wystarcza na same koszty pogrzebu, na …Read More »

Kredyt sposobem na rozwój działalności

Wielu młodych ludzi chce rozwijać się i zakładać własną firmę. Prywatny biznes wiąże się jednak z wielkimi kosztami, ponieważ potrzebne są pieniądze na lokal, zakup towarów, zakup wyposażenia czy wypłaty dla pracowników. Wielu młodych przedsiębiorców zapomina jednak o tym, co skutkuje dramatycznym poszukiwaniem gotówki. W tym momencie, każdy zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu. Czy jest to dobry pomysł? Kredyt jest dobrą koncepcją, jeśli jesteśmy pewni, że będziemy mieli go z czego spłacić. Jeżeli natomiast nie jesteśmy zupełnie przekonani, to powinniśmy wstrzymać się z decyzją. Przede wszystkim, kredyt wiąże się z pewnymi opłatami. Za każdym razem, gdy chcemy go zaciągnąć musimy zapłacić jakieś pieniądze za samo skorzystanie z kredytu. Opłatami, na które także powinniśmy się nastawić są odsetki. Przy braniu kredytu, bank ustala wysokość oprocentowania, jakie będziemy musieli dopłacać przy każdej racie, zgodnie z harmonogramem kredytowym. Gdybyśmy oddawali jedynie sumę, którą pożyczyliśmy, to udzielanie pożyczek zupełnie nie opłacałoby się bankowi. Widać więc, jak bardzo trudno znaleźć kredyt odpowiadający naszym potrzebom. Warto zauważyć, że aby bank udzielił kredytu, to musimy spełniać określone warunki. Przede wszystkim, powinniśmy posiadać polskie obywatelstwo. Drugim wymogiem są stałe źródła dochodów, które bank musi sprawdzić dla pewności. Dodatkowym atutem byłby wiarygodny poręczyciel, który zobowiązałby się do spłacenia naszej pożyczki w jakichś nieprzewidzianych okolicznościach.

Comments are closed.