Advertisement
Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Czy umowy śmieciowe to coś złego

    Umowy śmieciowe mają to do siebie, że pracodawca nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. Bardzo często wygląda to, więc tak, że w razie nieszczęśliwego wypadku, czy też nawet śmierci poprzez pracy winna jest tylko ta osoba, która pracowała co sprawia, że mamy do czynienia z …Read More »
  • Kredyt sposobem na rozwój działalności

    Wielu młodych ludzi chce rozwijać się i zakładać własną firmę. Prywatny biznes wiąże się jednak z wielkimi kosztami, ponieważ potrzebne są pieniądze na lokal, zakup towarów, zakup wyposażenia czy wypłaty dla pracowników. Wielu młodych przedsiębiorców zapomina jednak o tym, co skutkuje dramatycznym poszukiwaniem gotówki. W …Read More »
  • Społeczne skutki bezrobocia

    Bezrobocie to nie tylko problemy natury ekonomicznej. Wiadomo, że brak pracy to także kłopoty finansowe dla państwa bowiem wiąże się to z zasiłkami oraz ze spadkiem dochodu państwa bowiem spada płynności konsumencka. Ludzie mniej kupują i nie płacą podatków. Jednak bezrobocie to przede wszystkim ludzkie …Read More »

Kapitalizm a socjalizm?

Główna sprzecznością współczesnego świata stała się sprzeczność między kapitalizmem i socjalizmem; jej podstawowym wyrazem jest walka kapitalizmu z socjalizmem, której różnorodne formy usiłują zapobiec rozszerzaniu i umacnianiu się socjalizmu. Areną bezpośredniej walki kapitalizmu z socjalizmem stają się także kraje Trzeciego Świata; kapitalizm usiłuje zapobiec ewolucji gospodarki tych krajów w gospodarkę socjalistyczną, zapobiec dalszemu zwężaniu się sfery kapitalizmu. Nieodłączną cechą współczesnego kapitalizmu imperialistycznego jest niebywałe spotęgowanie militaryzmu. Pełni on rolę pancerza przeciwko socjalizmowi i narzędzia zapobiegania bądź tłumienia ruchów i tendencji, które występują w krajach Trzeciego Świata, a które mogłyby zmierzać lub już zmierzają ku socjalizmowi. Militaryzm stał się także integralnym i niezbędnym elementem ekonomicznego mechanizmu funkcjonowania współczesnego kapitalizmu. Światowy system współczesnego kapitalizmu po dawnemu rodzi wojny” i inne konflikty. Prowadził i prowadzi bezpośrednią walkę przeciwko ruchom antykapitalistycznym i antyimperialistycznym, przeciw krajom dążącym do zrzucenia „jarzma” kapitalizmu i budowy nowego u-stroju (od wojny koreańskiej począwszy przez „brudną” wojnę w Wietnamie, konflikt kubański, aż do ostatnich działań przeciwko Nikaragui oraz okupacji maleńkiej Grenady). „Przoduje” w tym imperializm amerykański, który według potocznej terminologii stał się żandarmem świata.

Comments are closed.