Advertisement
Maj 2014
P W Ś C P S N
    Cze »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Polska przesiębiorczość

    Warto wskazać na fakt, że obecnie w naszym kraju coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju formy przedsiębiorczości. Wskazać tu bowiem trzeba na fakt, że obecnie coraz więcej osób w naszym kraju podejmuje się prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż przeróżne formy …Read More »
  • Opłacalność posiadania inwestycji ubezpieczeniowych

    Posiadanie inwestycji ubezpieczeniowych wydaje się być bardzo opłacalnym sposobem lokowania posiadanych przez kogoś pieniędzy, ponieważ pozwala ono na ubezpieczenie wybranych przez klienta banku sfer jego życia prywatnego. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie na wypadek śmierci Ubezpieczającego.Read More »
  • Popyt

    Czym jest popyt? Popyt jest ilością towaru, jaką kupują nabywcy w danym czasie za ustaloną cenę. Popyt zależy głównie od cen ustalonych przez producenta. Klienci posiadają określone zasoby finansowe, dzięki którym mogą zakupić określoną przez cenę ilość towaru. Znaczy to im cena jest wyższa, tym …Read More »

Spółka akcyjna

Spółka akcyjna jest spółką podobną bardzo do spółki komandytowo- akcyjnej w wielu założeniach. Podobnie, jak w przypadku wszystkich spółek, poza spółką jawną, spółka ta zostaje zawsze powoływana na podstawie statutu w formie aktu notarialnego. Jeśli natomiast chodzi o wkład kapitału zakładowego, to ta spółka jest najdroższa ze wszystkich. Wkład tej spółki jest stały i wynosi pięćset tysięcy, a tworzyć go mogą akcje o równej wartości nominalnej nie niższej niż jeden grosz. Jeśli chodzi o zobowiązania to wygląda to podobnie, jak w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Za zobowiązania tej spółki odpowiadają zarówno spółka jak i osoby fizyczne, które reprezentowały tę spółkę. Akcjonariusze odpowiadają solidarnie ze spółką proporcjonalnie do wartości wniesionego wkładu, określonego w dokumentach założycielskich. Organy przewodniczące spółką akcyjną również podobne są do organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to walne zgromadzenie akcjonariuszy (organ uchwałodawczy), rada nadzorcza i zarząd. Sposób wynagrodzenia jest natomiast bardzo podobny do wynagrodzenia spółki komandytowo- akcyjnej. Akcjonariusze mają prawo do udziału w zysku przeznaczonym do podziału, proporcjonalnie do ilości posiadanych akcji. Widać więc, że spółki są bardzo ważną częścią światowego biznesu i każda osoba pełnoletnia może poważnie zastanowić się nad swym udziałem w dowolnej, wybranej przez siebie spółce. Radziłabym jednak poważnie się zastanowić nad rodzajem spółki, jaki chcemy wybrać.

Comments are closed.