Advertisement
Maj 2014
P W Ś C P S N
    Cze »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Stawianie kabiny prysznicowej

    W obecnych czasach kabiny prysznicowe znajdują się w bardzo wielu domach. Niezależnie od tego, czy w jakimś domu znajduje się też wanna, to jego część składową stanowi również kabina prysznicowa. Dzieje się tak dzięki temu, kabiny prysznicowe są naprawdę bardzo wygodne i pozwalają one na …Read More »
  • Czy umowy śmieciowe to coś złego

    Umowy śmieciowe mają to do siebie, że pracodawca nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności. Bardzo często wygląda to, więc tak, że w razie nieszczęśliwego wypadku, czy też nawet śmierci poprzez pracy winna jest tylko ta osoba, która pracowała co sprawia, że mamy do czynienia z …Read More »
  • Równowaga rynkowa

    W każdej chwili niektórzy kupują, a inni sprzedają; firmy wymyślają nowe produkty, a rządy uchwalają i wprowadzają nowe przepisy, odpowiednio zmieniając stare; zagraniczne przedsiębiorstwa zakładają fabryki w Ameryce, a firmy amerykańskie sprzedają swoje produkty za granicą. Jednak w środku tego całego zamieszania rynki bezustannie rozwiązują …Read More »

Spółka akcyjna

Spółka akcyjna jest spółką podobną bardzo do spółki komandytowo- akcyjnej w wielu założeniach. Podobnie, jak w przypadku wszystkich spółek, poza spółką jawną, spółka ta zostaje zawsze powoływana na podstawie statutu w formie aktu notarialnego. Jeśli natomiast chodzi o wkład kapitału zakładowego, to ta spółka jest najdroższa ze wszystkich. Wkład tej spółki jest stały i wynosi pięćset tysięcy, a tworzyć go mogą akcje o równej wartości nominalnej nie niższej niż jeden grosz. Jeśli chodzi o zobowiązania to wygląda to podobnie, jak w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Za zobowiązania tej spółki odpowiadają zarówno spółka jak i osoby fizyczne, które reprezentowały tę spółkę. Akcjonariusze odpowiadają solidarnie ze spółką proporcjonalnie do wartości wniesionego wkładu, określonego w dokumentach założycielskich. Organy przewodniczące spółką akcyjną również podobne są do organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to walne zgromadzenie akcjonariuszy (organ uchwałodawczy), rada nadzorcza i zarząd. Sposób wynagrodzenia jest natomiast bardzo podobny do wynagrodzenia spółki komandytowo- akcyjnej. Akcjonariusze mają prawo do udziału w zysku przeznaczonym do podziału, proporcjonalnie do ilości posiadanych akcji. Widać więc, że spółki są bardzo ważną częścią światowego biznesu i każda osoba pełnoletnia może poważnie zastanowić się nad swym udziałem w dowolnej, wybranej przez siebie spółce. Radziłabym jednak poważnie się zastanowić nad rodzajem spółki, jaki chcemy wybrać.

Comments are closed.