Advertisement
Maj 2014
P W Ś C P S N
    Cze »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Usługi hydrauliczne w Opolu

    Wszelkie prace, czy to instalacyjne czy remontowe, można wykonać albo samemu albo zlecić specjalistom. Wiele osób to przysłowiowe złote rączki i radzą sobie samemu. Wiele osób jednak, szczególnie przy braku umiejętności i doświadczenia, powinno zdać się na fachowców. Tak jest na przykład z pracami hydraulicznymi. …Read More »
  • Dobry HR-owiec na celowniku

    Praca w dziale HR to praca z ludźmi, która staje się coraz ważniejsza we współczesnych przedsiębiorstwach. Działy HR mają różne obowiązki w zależności od wielu firmy, w której taki działa funkcjonuje. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów zajmujących się zasobami ludzkimi.Read More »
  • Jak nauczyć się sposobu myślenia milionerów?

Przewodnictwo państwa

Pod kierownictwem państwa gospodarki rynkowe Europy Zachodniej i Ameryki Północnej rozkwitały w okresie 30 lat po II wojnie światowej. Telata to okres bezprecedensowego wzrostu gospodarczego i prosperity. Około 1980 r. nastąpił kolejny zwrot, kiedy to konserwatywne rządy w wielu krajach zaczęły obniżać podatki i rozluźniać kontrolę państwa nad gospodarką. Szczególne znaczenie miała „rewolucja Reaganowska”, która zmieniła postawy wobec państwa i stosunek społeczeństwa do podatków oraz odwró­ciła tendencje w wydatkach federalnych na korzyść programów obywatelskich.Najdramatyczniejszy zwrot w stronę rynku nastąpił w Rosji i w socjalis­tycznych krajach Europy Wschodniej. Po dziesięcioleciach wynoszenia pod niebiosa korzyści z centralnego planowania i gospodarki nakazowej kierowanej przez państwo kraje te rozpoczęły trudny proces przechodze­nia do zdecentralizowanej gospodarki rynkowej. Chiny, w których nadal dyktatorskie rządy sprawowała partia komunistyczna, cieszyły się w końcu lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych boomem gospodarczym w wyniku dopuszczenia do działania rynku. Kraje rozwijające się, np. Tajwan, Tajlandia i Chile, osiągały szybki wzrost dochodu w wyniku wprowadzenia kapitalizmu i zmniejszenia roli państwa w gospodarce.

Comments are closed.